|
Expected to ship within 2 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
1TB Transcend 110S M.2 2280, NVMe PCIe Gen3x4 SSD
| IN STOCK |
Western Digital WD Gold SATA PCIE M.2 Internal Hard Drive - 4TB
| IN STOCK |
128GB KingSpec M.2 NGFF SSD 42mm Solid State Disk
| IN STOCK |
2TB Samsung 990 Pro M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 80mm SATA III 6Gbps 830S Solid State Drive
| IN STOCK |

| IN STOCK |
1TB Western Digital SN850X M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 V-NAND MLC NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Transcend 110S M.2 2280, NVMe PCIe Gen3x4 SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB Western Digital M.2 PCI Express 3.0 x 4 QLC NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Transcend 410S NVMe PCIe 4.0 M.2 2242 Gen4 x4 Internal SSD
| IN STOCK |
2TB Corsair MP600 PRO LPX M.2 PCI Express 4.0 3D TLC NAND NVMe Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 256GB |
| INTERFACE TYPE | SATA NGFF |
| FORM FACTOR | 42mm M.2 2242 |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 550MB/sec Write speed up to 490MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | Based on Toggle 2.0 MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C to 70°C |
| MTBF | >1,000,000 hours |
| SPECIAL FEATURES | TRIM and SMART support Over provisioning |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Tablets, ultrabooks, notebooks with M.2 NGFF slot |
| DIMENSIONS | 42mm x 22mm x 1mm |
| WEIGHT | 5g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |