| 1 IN STOCK (1 local - 0 remote) |
|
Ready to ship Shipping within Ireland from only € 4.99! |
128GB Transcend M.2 2280 80mm SATA III 6Gbps 830S Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 3D TLC NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Crucial P3 Plus M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend PCIe Gen 4 x4 M.2 2280 250S NVMe With Graphene Heatsink
| IN STOCK |
256GB Transcend 110S M.2 2280, NVMe PCIe Gen3 x4 SSD
| IN STOCK |
1TB Team Group MP33 M.2 PCI Express 3.0 3D NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend M.2 2280 80mm SATA III 6Gbps 830S Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Western Digital SN850X NVMe M.2 PCIE Solid State Drive - 2TB
| IN STOCK |
1TB Western Digital SN700 M.2 PCI Express 3.0 NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend 410S NVMe PCIe 4.0 M.2 2242 Gen4 x4 Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 990 PRO M.2 PCI Express 4.0 Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD SN700 M.2 PCI Express 3.0 NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
64GB M.2 SSD for notebook computers and tablets, 2280 form factor, SATA 6Gbps interface. Read speed up to 500MB/sec.
A high performance and high reliability storage device consisting of nonvolatile NAND Flash memories and semiconductor components. This technology is designed to optimize the limitations of traditional hard disk drives. All mechanical parts have been replaced with electronic components to prevent shock and vibration damages.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | M.2 2280 |
| FORM FACTOR | M.2 2280 |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 500MB/sec Write speed up to 450MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC NAND Flash |
| DIMENSIONS | 80mm x 22mm x 2.1mm |
| WEIGHT | 15g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |