| 2 IN STOCK (2 local - 0 remote) |
|
Ready to ship Shipping within Ireland from only € 4.99! |
16GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual Channel Laptop Memory Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
4GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V Laptop Memory Kit (2x 4GB) CL9
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL11 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
6GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (1x 2GB + 1x 4GB)
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 4GB) CL9 - Low Voltage
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
4GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 2GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module
| IN STOCK |
OWC Memory is the most cost effective and simple DIY upgrade you can install to unleash your Mac or PC's full potential, and speed up overall responsiveness.
Become a multi-tasking maven when you upgrade your Mac or PC with OWC Memory. Open more apps. Open larger files. Plus, work with multiple files all at the same time.
We test every OWC memory module at our in-house lab so you can upgrade with the confidence that your memory is built-to-last.
| CAPACITY | 4GB |
| STANDARD | PC3 8500 |
| MEMORY SPEED | 1066MHz |
| CAS LATENCY | CL7 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single |
| VOLTAGE | 1.5V |
| FORM FACTOR | SO-DIMM |
| WARRANTY | Manufacturer Lifetime Limited Warranty |