| OUT OF STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 750 Ultra-fast USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
DC Batman Movie Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Earphones and USB cable
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Stick Apricorn SecureKey 3NX USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
64GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
32GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Daenerys USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
The extremely fast USB3.0 CZ80 Flash Drive from Sandisk boosts your performance with read speeds up to 245MB/sec (write speed 190MB/sec) and the sliding USB connector means you never have to worry about losing your cap again. Includes valuable Sandisk security software.
Great for storing huge amounts of data, like Full HD movies, music, pictures and entire computer back-ups. The large storage capacity of 64GB means you will have ample storage for entire music and video collections.
Stylish black casing with red accent design. The CZ80 USB3.0 drive is backed by a lifetime manufacturers warranty for extra peace of mind.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | Sandisk SecureAccess software included |
| TRANSFER RATES | Up to 245MB/sec read speed Up to 190MB/sec write speed |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black with red accent design |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, 8, 7, Vista, XP Mac OS 10.4 and later |
| DIMENSIONS | 2.79" x .84" x .45" (70.87 mm x 21.34 mm x 11.43 mm) |
| WEIGHT | 20g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |