GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Club 80W Portable & Wireless BT Speaker with Laser Party Lights
| IN STOCK |
NGS 300W Double 8" Woofer Wireless BT Speaker Built-in Battery- WILDDUB1
| IN STOCK |
NGS 20W Portable Wireless TWS & BT Speaker with USB/SD/AUX IN - Roller Tempo, Black
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - Black
| IN STOCK |
Logitech Z207 Loudspeaker 5 Watt Bluetooth Speakers
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - RED
| IN STOCK |
NGS Roller Flash LED Wireless BT Speaker with USB Port, MicroSD slot and FM Radio - Blue Edition
| IN STOCK |
NGS Wildswag, 80W Portable Wireless BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Space 2, 2000W Wireless BT Speaker with Double Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS 120W 8" Woofer Wireless BT Speaker with Built-in Battery - WILDDUBZERO
| IN STOCK |
The NGS WildFunky is the ultimate portable sound system with 40W of sound to make the party rock!
Perfect for playing the latest tunes from your Smartphone, tablet or laptop via Bluetooth.
No Bluetooth? No problem! You can also connect via the built in 3.5mm Aux Port or MicroSD card slot. A built in USB port means you can also charge your device as you listen.
Want to join in? The NGS WildFunky also comes with a Microphone, so you can get the Karaoke going – or use it as a portable speaker for making those important speeches.
With Treble Control, Volume Control plus a LED display, you are always in control.
The Ultimate in Portability, the NGS Wild Funky comes with built in Wheels and retractable handle making it easy to bring your sounds anywhere!
The NGS WildFunky features a built in battery that will last 4 hours, so you can forget connecting the device and keep the party going during your long music sessions. It also features a green battery level indicator to keep you informed of the battery state.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 40W |
| BATTERY CAPACITY | 2 x 1650 mAh / 3.7V |
| BATTERY LIFE | 4 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 2.1 |
| AUDIO INPUT | Yes |
| CHARGING TYPE | AC Charger (included) |
| DIMENSIONS | 24.8 x 41.2 x 19 mm |
| WARRANTY | 2 years |