32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group DDR4 3600MHz CL18 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z RGB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Vulcan DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 16GB) - Grey
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 2400MHz CL17 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
64GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Quad Channel Kit (4x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Dominator Platinum RGB Series 3200MHz CL16 DDR4 Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB DDR4 gaming memory from GeIL - the Dragon RAM hardcore memory gaming kit. This RAM is designed specifically for computer enthusiasts and computer gamers.
Comprised of two matched 8GB module, 288 pins, CL16 and operating at only 1.2V. 2400MHz memory, P4-19200 and featuring blue LED lights.
DDR4 Dragon RAM Gaming Series, continuing GeIL’s dragon legacy with an all new frost white 10-layer Dragon PCB design mounted with blue LED. Covering speed of up to 3333MHz, the series is available in Dual, Quad and Dual-Quad Channel kits, tested for the latest Intel Z170 and/or X99 platforms for maximum compatibility and performance. Frequencies above 2800MHz receive PCB-matching frost white IC finish, while lower speeds’ remain in black.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz (DDR4-2400) |
| STANDARD | PC4-19200 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-16-16-36 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM |
| CONFIGURATION | Single-sided 8GB DDR4 memory modules, 2 modules per kit |
| FEATURES | 10-layer PCB Blue LED lighting |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |