|
Expected to ship within 10 days of order Free shipping within Ireland! |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Dual Channel Kit (2x 16GB) Classic Camo
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V Black CL18 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z RGB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Kingston FURY Beast DDR4 Memory
The Kingston FURY™ Beast DDR4 provides a powerful performance boost for gaming, video editing and rendering with speeds up to 3600MHz. FURY Beast DDR4 stays cool with its stylish, low-profile heat spreader.
Low-profile heat spreader
The sleek-looking new heat spreader is a great upgrade for your battle station’s style
High-performance, cost-effective upgrade
Kingston FURY Beast DDR4 is the perfect choice for a system builder, or someone looking for an upgrade to jump start their sluggish system.
Intel XMP-Ready
Our engineers have predefined Intel Extreme Memory Profiles designed to maximize the performance of our memory modules reaching speeds up to 3733MHz.
Ready for AMD Ryzen
Get memory that’s ready for Ryzen and will seamlessly integrate with your AMD-based system. A reliable, compatible performance boost for your build.
Plug N Play – Automatic overclocking up to 2666MHz
A simple and easy Plug N Play upgrade, Kingston FURY Beast DDR4 will auto-overclock itself to the highest listed speed allowed by the system BIOS.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL18 |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1 x 32GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |