Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Logitech G PRO X Gaming Headset
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Extremely comfortable
MH0 headphones have a round design, more ergonomic and inteligent, that in addition to its soft high-quality cushions, turn these MH0 into perfect headphones for the longest gaming sessions.
Express yourself
MH0 headphones have an innovative noise cancelling microphone. Play in team with no distractions. Furthermore, its side-foldable design gives you the chance of hiding it when you´re not using it.
*Not compatible with Xbox
| CONNECTOR | 3.5 mm |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black, Red |
| CORD LENGTH | 2 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 3 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2.2 Ω |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -62 dB |
| NOISE CANCELLATION | Noise-canceling |
| WEIGHT | 0.49LBS |
| WARRANTY | 1 years' manufacturer's warranty |