16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
32GB Apricorn Aegis Secure Key 3z USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Silicon Power C80 USB3.1 Type-C Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Micro Duo 3C USB Flash Drive - Stainless Steel, Purple
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Kingston Technology's everyday USB Flash drives put portable storage in everyone’s pocket. Reliable and easy to use, they are a great solution for carrying and transferring a users favourite songs, photos, videos, documents and so much more. Available in a wide range of colours, shapes and sizes they are the perfect choice for everyday users. Kingston's feature includes the following: 64GB, USB 3.0, DataTraveler 100 G3, Black color.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| TRANSFER RATES | Read speed: 40MB/s Write speed: 10MB/s |
| COLOUR | Black |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows operating systems supported Mac operating systems supported |
| DIMENSIONS | Width: 60mm Depth: 21.2mm Height: 10mm |
| WEIGHT | 0.2268kg |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |