| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
Marvel Captain America Swing Earphones
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - White
| IN STOCK |
Vespa Aquamarina Gift Set - Headphones, Earphones, Cable & Car Charger
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Wired Professional Headset - Black
| IN STOCK |
NGS Cross Glide, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
NGS Artica Chill, Wireless BT Headphones, Black
| IN STOCK |
NGS Active Noise Cancelling Wireless BT Headphones, ArticaShake
| IN STOCK |
NGS Artica Jogger IPX7 Wireless BT Sport Earphones, Interchangeable Colours
| IN STOCK |
NGS Cross Glide, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, White
| IN STOCK |
NGS Cross Drift, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Mint
| IN STOCK |
NGS Artica Jelly Wireless BT Stereo Headphones with Micro SD Card Slot - Yellow
| IN STOCK |
If you're a fan of music as well as the legendary Disney cartoon universe, then don't miss out on this model inspired by Mickey Mouse, the most iconic character in Disney history and a friend to kids of all ages.
The Mickey Mouse shaped travel case and 1.2m Tangle-free flat cable make this earphones and travel case set, an absolute must-have.
You can also make voice call through mobile devices, thanks to its built-in in-line Microphone and volume control.
| COLOUR | Black |
| MODEL | Mickey Mouse |
| RESPONSE BANDWIDTH | 20 Hz - 20 KHz |
| IMPEDANCE | 16Ω ± 15% |
| SENSITIVITY | 95dB ± 3dB |
| CONNECTOR TYPE | 3,5mm jack |
| CABLE LENGTH | 1.2m |
| ACCESSORIES INCLUDED | Travel Case |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |