Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-2 1300RPM 120mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 200mm 800RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
DIFFUSED LED ILLUMINATION
An opaque fan blade diffuses lighting to ensure stunning LED illumination.
HIGH AIRFLOW
Up to 62 CFM of airflow at peak 1150 RPM.
LOW-NOISE OPERATION
A custom fan blade and hydraulic bearing allow for low-noise operation.
THE BEST OF AIRFLOW AND STATIC PRESSURE
AF 140 offers the ideal combination of high airflow and strong static pressure, allowing for use as a case fan, or with CORSAIR Hydro Series Liquid CPU coolers.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 1150 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 26 dB |
| AIRFLOW | 62 cfm |
| COLOR | White |
| VOLTAGE | 7 V - 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 0.18 lb |