|
Expected to ship within 8 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
IMPRESSIVE LIGHTING, SUPERIOR COOLING
Three Light Wings 140mm PWM high-speed offer impressive illumination for a vibrant unique look, strong performance, and quiet operation with efficient cooling.
If you are looking for high-performance fans with an impressive look from every angle, these three Light Wings 140mm PWM high-speed are your fans of choice. Not only a visual highlight, but they’re also reliable and performant. These fans hit the sweet spot between performance, noise, and ARGB lighting.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 2200RPM |
| QUANTITY | Triple Pack |
| LIGHTING | RGB |
| NOISE LEVEL | 31 dB |
| AIRFLOW | Airflow: 121.82 m³/h Maximum airflow: 71.7 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 - 13.2 V |
| POWER CONSUMPTION | 4.68 W |
| DIMENSIONS | Fan dimensions (W x D x H): 140 x 140 x 25 mm |