| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
New Special Fan Blades
In order to keep air resistance to a minimum, the fan blades have been fitted with unique grooves.
Anti-Vibration-System
All fans of this series have the mounting holes fitted with rubber inlays to keep unpleasant vibration noise at a minimum.
PWM-Function
The pwm-model (Pulse-width modulation) of the new GlideStream-series. By using a pwm-capable motherboard, this fan can be controlled automatically. This function allows a more flexible rpm regulation, making it more convenient for the user. With the included adaptor, the Grand Flex 120 PWM can also be used without making use of the pwm function.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1900 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 36.3 dB |
| AIRFLOW | 16.4 - 108.83 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 127 g |