| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-F12 120mm 1500RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
KIRAN
With 7 colors and 3 lighting modes, Kiran provides vibrant colors and vivid animations, adding a stunning element to your rig. Due to the fans memory-function, settings remain unchanged even if the PC has been turned off. The FDB (Fluid Dynamic Bearing) design gives Kiran a life span of up to 120.000 hours and significantly reduces noise levels, ensuring silent operation .
FDB
FDB is a Fluid Dynamic Bearing that guarantees a long life span and silent operation.
High Airflow
The ideal design for coolers and other thermally critical applications.
Rubber Pads
Extra-soft rubber pads minimize vibrations and combat noise production.
Simple Control
Easily cycle through 7 colors and 3 lighting modes with just one click.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | RGB (7 colors and 3 lighting modes) |
| NOISE LEVEL | 6.0-33.6 dBA |
| AIRFLOW | 14-64.8 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin (PWM) |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 150 g |