| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
2TB Transcend USB3.1 Type-C StoreJet 25M3C 2.5-inch External Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive Blue
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
8TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8TB WD My Book USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Seagate LaCie Rugged Mini USB3.2 External Hard Drive - Orange
| IN STOCK |
8TB OWC miniStack External Storage Solution with USB 3.2 (5Gb/s)
| IN STOCK |
Netac K390 Keypad Encryption Portable Hard Disk
Button password input, AES256 hardware encryption, 32-bit controller, international standard USB3.0 interface, with 500GB storage capacity. And above all can be incorporated into a mobile hard disk. That is our K390, which is made for opening the great age of security information.
AES 256 Encryption
Military grade standard, ensure the information secure.
USB3.0 Interface
Shock Proof
Don't worry if you are prone to dropping things because this external hard drive can take on the impact!
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 110MB/s |
| DIMENSIONS | 130 mm × 81 mm × 18 mm |
| WEIGHT | 172 g |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable |
| SPECIAL FEATURES | LED indicator Keypad password input AES 256 Encryption Shock proof |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |