Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 FLX 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and an AAO frame, the NF-A4x20 5V PWM is a PWM enabled 5V variant of Noctua’s highly optimised, premium quality quiet 40x20mm fan.
The custom designed NE-FD3 PWM IC that integrates Smooth Commutation Drive technology and Noctua’s reference class SSO2 bearings guarantee superb running smoothness and excellent long-term stability. Topped off with modular cabling, the OmniJoin™ Adaptor Set and 6 years manufacturer’s warranty, the NF-A4x20 5V PWM is a premium choice for demanding 5V applications that require PWM control.
| FAN DIAMETER | 40 mm |
| ROTATION SPEED | 1100-5000 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.9 dBA |
| AIRFLOW | 9.4 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V |
| POWER CONSUMPTION | 0.5 W |
| DIMENSIONS | 40 mm x 40 mm x 20 mm |