16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
DC Batman Movie Gift Box - Bluetooth Speaker, 16GB USB, Earphones and USB cable
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
128GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB SanDisk Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
64GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
JetFlash 590
The capless JetFlash 590 USB 2.0 flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The combination of fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
The convenient capless JetFlash 590 USB Flash Drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit. Simply push/pull the colored slider to expose/retract the connector. With Hi-Speed USB 2.0 transfer rates and extra large capacity, the JetFlash 590 makes it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 2.0 Type A |
| FEATURES | Capless/Retractable connector |
| COLOUR | Black / Red |
| MODEL | JetFlash 590 |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, 8, 10 Mac OS 9.0 and later Linux kernel 2.4.2 and later |
| DIMENSIONS | 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm |
| WEIGHT | 4.9 g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |