| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Apricorn Aegis Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Expansion USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Western Digital Elements USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Western Digital My Book External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
6TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 128MB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
Netac K390 Keypad Encryption Portable Hard Disk
Button password input, AES256 hardware encryption, 32-bit controller, international standard USB3.0 interface, with 2TB storage capacity. And above all can be incorporated into a mobile hard disk. That is our K390, which is made for opening the great age of security information.
AES 256 Encryption
Military grade standard, ensure the information secure.
USB3.0 Interface
Shock Proof
Don't worry if you are prone to dropping things because this external hard drive can take on the impact!
| CAPACITY | 2TB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 110MB/s |
| DIMENSIONS | 130 mm × 81 mm × 18 mm |
| WEIGHT | 172 g |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable |
| SPECIAL FEATURES | LED indicator Keypad password input AES 256 Encryption Shock proof |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |