480GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 540/480MB/sec)
| IN STOCK |
240GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 540/510MB/sec)
| IN STOCK |
120GB OWC Mercury Electra 6G SSD 2.5
| IN STOCK |
240GB Fujitsu 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Crucial BX500 2.5-Inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology KC600 2.5-Inch Serial ATA III 3D TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Crucial BX500 2.5-inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Transcend SATA III 6Gb/s Solid State Drive SSD230S
| IN STOCK |
960GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 530/500MB/sec)
| IN STOCK |
64GB KingSpec P3 2.5-inch SATA III 3D TLC SSD
| IN STOCK |
250GB OWC Mercury Electra 6G 2.5-inch SATA 3 Solid State Disk 7mm
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology KC600 2.5-inch Serial ATA III 3D TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB OWC Mercury Electra 3G 2.5-inch SATA Solid State Disk 7mm
| IN STOCK |
| CAPACITY | 480GB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed: 560 MB/s Write speed: 510 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | Memory type: 3D2 TLC |
| OPERATING TEMPERATURE | 32 - 158 °F |
| MTBF | 2000000 h |
| DIMENSIONS | 0.27in |
| PACKAGING | Retail packaging |