be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-2 1300RPM 120mm Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
MARVO SCORPION
FN-10 BLUE
EFFICIENCY
Thanks to the aerodynamic frame and the 9 blades with special design, the FN-10 series of fans offers an increased airflow, being an excellent solution for the efficient cooling of the latest and most efficient gaming systems.
QUIET
The special shape of the blades helps to significantly reduce the turbulence, while the included anti-vibrators cancel the transmission of any vibration in the housing. This ensures quiet operation.
DESIGN
When we say modern gaming, lighting appears as an implicit requirement, whether we are talking about the mouse, keyboard, headset or housing that accommodates the newest and most performing components. The FN-10 series of fans, with its 15 integrated ultra-bright LEDs, promises to cool the gaming rig style with any gaming enthusiast. Compatibility is ensured by the presence of 3 and 4 pin connectors for power supply from the motherboard or source.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 16 dB |
| AIRFLOW | 53.2 CFM |
| CONNECTOR | 3-pin (MB) and 4-pin (PSU) |
| COLOR | Blue |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |