32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Desktop Memory Module Value Range
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz CL15 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
HyperX HX434C17FB3K2/64 is a kit of two 4G x 64-bit (32GB) DDR4-3466 CL17 SDRAM (Synchronous DRAM) 2Rx8, memory module, based on sixteen 2G x 8-bit FBGA components per module. Each module kit supports Intel® Extreme Memory Profiles (Intel® XMP) 2.0. Total kit capacity is 64GB. Each module has been tested to run at DDR4-3466 at a low latency timing of 17-21-21 at 1.35V. The SPDs are programmed to JEDEC standard latency DDR4-2400 timing of 17-17-17 at 1.2V. Each 288-pin DIMM uses gold contact fingers.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 3466 MHz |
| STANDARD | PC4 27700 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit (2x 32GB) |
| CAS LATENCY | CL17 |
| MEMORY TIMINGS | 17-21-21 |
| VOLTAGE | 1.2 V / 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2x 32GB |
| FEATURES | Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |