8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V Laptop Memory Kit (2x 4GB) CL9
| IN STOCK |
16GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB Kingston PC3-12800 1600MHz DDR3 CL11 Memory Module
| IN STOCK |
4GB Kingston DDR3L SO-DIMM 1600MHz PC3-12800 CL11 1.35V Laptop Memory Module 204 Pins
| IN STOCK |
4GB GeIL DDR3 SO-DIMM 1066MHz CL7 Laptop Memory Module 204 pins PC3-8500 (1.5V)
| IN STOCK |
16GB OWC 1867MHz DDR3 SO-DIMM PC3-14900 2x 8GB Memory Upgrade Kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM 1600MHz PC3-12800 SO-DIMM DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-10600 1333MHz CL9 Dual Channel Kit (1x 4GB + 1x 8GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11, 1.35V Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual channel laptop memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
HyperX® Impact memory boasts the world’s fastest SO-DIMM frequency – 2666MHz – to keep you ahead of the curve and level up your game. It automatically recognises the platform it’s plugged into and auto overclocks to the highest frequency published (up to 2400MHz) with no need to adjust system BIOS settings. So you get extreme performance that supports notebooks using either AMD or the latest Intel CPU technologies with no hassle at all – even if you’re a newbie.
| CAPACITY | 16GB |
| STANDARD | PC3 12800 |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| CAS LATENCY | CL9 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit (2x 8GB) |
| VOLTAGE | 1.35V, 1.5V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 2x 8GB |
| PACKAGING | Retail packaging |