32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB AData Premier DDR4 3200MHz CL22 1.2V Desktop Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Quad Channel Kit (4x 16GB) Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
Hunt your prey with smooth, stunning RGB style.
Ultra-fast HyperX Predator DDR4 RGB is the perfect upgrade for the gamer who wants cutting-edge performance and brilliant RGB style in their AMD- or Intel-based system. The dynamic RGB lighting effects utilize HyperX’s patented Infrared Sync technology to provide smooth, synchronized lighting effects. Crank up your frame rate, improve your broadcasts, and make highlight reel clipping a breeze thanks to speeds up to 3600MHz* paired with quick CL17 latencies.
The aggressive, stylish black heat spreader and matching black PCB will allow you to beat the heat and strike fear into the hearts of your foes. Predator DDR4 RGB is Intel XMP certified with profiles optimized for Intel’s latest chipsets – just select the hand-tuned profile in your BIOS and you’re set. 100-percent factory tested at speed and backed by a lifetime warranty and over 30 years of expertise, dependable Predator DDR4 RGB gives you extreme performance, show-stopping looks, and maximum peace of mind.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4 28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |