32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Quad Kit 4x16G
| IN STOCK |
64GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Quad Channel Kit (4x 16GB) Black
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 PC4-19200 2400MHz CL17 ECC Memory Module
| IN STOCK |
HyperX HX426C16FB4K2/32 is a kit of two 2G x 64-bit (16GB) DDR4-2666 CL16 SDRAM (Synchronous DRAM) 1Rx8, memory module, based on eight 2G x 8-bit FBGA components per module. Each module kit supports Intel® Extreme Memory Profiles (Intel® XMP) 2.0.
Total kit capacity is 32GB. Each module has been tested to run at DDR4-2666 at a low latency timing of 16-18-18 at 1.2V. Additional timing parameters are shown in the Plug-N-Play (PnP) Timing Parameters section below.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 2666MHz |
| STANDARD | PC4-21300 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |