| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Digital Camo
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Dominator Platinum RGB Series 3200MHz CL16 DDR4 Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB) for Intel/AMD
| IN STOCK |
Inheriting the stylish design from the previous generation, SUPER LUCE RGB SYNC Gaming Memory upgrades the LED lighting effect from single color LED to RGB LED, providing the fanciest lighting effect for gamers looking for RGB memory products without cable management.
Perfectly supporting ASUS AURA lighting control app, SUPER LUCE RGB SYNC allows the seamless RGB lighting effects from the motherboard, graphics card, light strips, and memory kits. The cable-less design brings a great plus to simplify the cable management.
Coming with heat spreaders in stealth black and frost white, SUPER LUCE RGB SYNC series starts at a clock speed of 2133MHz and scales up to 3200MHz. To guarantee the best product compatibility, GeIL also releases Super Luce RGB SYNC series in AMD Edition, severely verified by combinations of AM4 motherboards and AMD Ryzen processors.
This GeIL Super Luce RGB SYNC memory kit supports Gigabyte Fusion, MSI Mystic Light, and ASRock Polychrome on selected motherboards.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-20-20-40 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | White |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM memory modules |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Two 8GB modules per 16GB kit |
| FEATURES | Cableless RGB Illumination Control Design Supports ASUS AURA Lighting control app |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |