32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB) for Intel/AMD
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Digital Camo
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
Kingston Fury RGB 16GB Black Heatsink (1x16GB) DDR4 3200MHz DIMM System Memory
FURY DDR4 RGB delivers a boost of performance and style with speeds of up to 3466MHz, aggressive styling, and RGB lighting that runs the length of the module for smooth, stunning lighting effects. It features Plug N Play automatic overclocking at 3200MHz speeds and is compatible with both the latest Intel and AMD CPUs. 100% tested at speed and backed by a lifetime warranty, FURY DDR4 RGBs your worry-free, cost-effective upgrade of choice.
Customizable RGB lighting with aggressive styling
Give your battle station a stylish upgrade thanks to FURY DDR4 RGBs updated heat spreader and customizable smooth, stunning RGB effects. Use the powerful NGENUITY software or motherboard manufacturers software to create your own look.
Infrared Sync Technology
RGB effects stay synced thanks to infrared sync technology.
Intel XMP-Ready
Our engineers have predefined Intel Extreme Memory Profiles designed to maximize the performance of our memory modules, reaching speeds up to 3466MHz.
Plug N Play - Automatic overclocking up to 2666MHz
A simple and easy Plug N Play upgrade, FURY DDR4 will auto-overclock itself to the highest listed speed allowed by the system BIOS.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |