32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 32GB) Black
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX 2 DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2 x 16 GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
64GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
64GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Quad Channel Kit (4x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
CORSAIR VENGEANCE RGB RS
Compact DDR4 memory optimized for Intel® and AMD™ motherboards, with six individually addressable RGB LEDs.
Dynamic RGB Lighting
Illuminate your system with dynamic RGB lighting from six individually addressable RGB LEDs, encased in a panoramic light pipe that offers unobstructed viewing from virtually every angle.
UNITE YOUR SETUP
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products across the iCUE ecosystem. Choose from dozens of preset lighting profiles or create your own in CORSAIR iCUE software.
Black Andoized Aluminum Heatspreader
A beautifully designed aluminum heatspreader conducts heat away from your memory for superb cooling even when overclocked, with modern styling to complement your RGB lighting.
ENGINEERED FOR PERFORMANCE
A custom high-performance PCB and carefully screened memory chips deliver maximum bandwidth and tight response times
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 4 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |