32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 2666MHz CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group DDR4 3600MHz CL18 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group Vulcan DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 16GB) - Grey
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
The Crucial difference
As a brand of Micron, one of the largest memory manufacturers in the world, we manufacture our memory in-house to meet three key criteria:
Quality
All Crucial DRAM is classified as premium-quality and is extensively tested for performance and OEM compatibility before, during, and after the production process.
Compatibility
With memory designed for over 50,000 systems and with products that range from energy-efficient DDR3L modules to legacy DDR offerings, we have one of the most complete portfolios in the industry.
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 2666MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1 x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |