32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Quad Channel Kit (4x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-24000 3000MHz Ripjaws V Red CL16 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 PC4-19200 2400MHz CL17 ECC Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group Vulcan Z DDR4 3200MHz Dual Channel Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
Extreme Domination
Designed for extreme overclocking enthusiasts to get that extra edge in game, or to blow away world-record speeds.
Ultimate Mod
Create your own custom light bar with a 3D printer and provided 3D files. Control light pattern and brightness via software utilities.
Engineered Design
High-quality aluminum heat spreaders provide max heat dissipation while precision temp sensors monitor thermals as you push performance thresholds.
Extensive Compatibility
Our engineers work with AMD and Intel, as well as motherboard designers and system builders, to ensure our memory is optimized for high performance.
Precision Parts
As the manufacturer of memory components, we do more than bin parts. We optimize performance at the die level.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 4000MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| CONFIGURATION | 2 x 8GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 10 years manufacturers warranty |