16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB Kingston 12800MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz NS Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-11-10-28) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1066MHz PC3-8500 CL7 Quad Channel Memory Kit (4x 4GB)
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro / Xserve 2009 Memory Matched Set (2x 16GB) PC-8500 1066MHz DDR3 ECC SDRAM Modules
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (9-9-9-24) Dual Channel kit for Intel P55
| IN STOCK |
4GB Team Group DDR3 Elite 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual-channel |
| CAS LATENCY | CL10 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| HEATSINK | Heatsink |
| TECHNOLOGY | 240-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |