16GB OWC 1867MHz DDR3 SO-DIMM PC3-14900 2x 8GB Memory Upgrade Kit
| IN STOCK |
4GB Kingston DDR3L SO-DIMM 1600MHz PC3-12800 CL11 1.35V Laptop Memory Module 204 Pins
| IN STOCK |
16GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11, 1.35V Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
4GB GeIL DDR3 SO-DIMM 1066MHz CL7 Laptop Memory Module 204 pins PC3-8500 (1.5V)
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 4GB) CL9 - Low Voltage
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL11 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM 1600MHz PC3-12800 SO-DIMM DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
Kingston FURY Impact DDR3 Memory
Kingston FURY™ Impact DDR3 opens up a world of detail that other gamers will never know: the hairs on the back of your victim’s neck, for instance. It automatically recognizes the platform it’s plugged into and auto overclocks to the highest memory frequency published1 (up to 1866MHz) with no need to adjust system BIOS settings. So you get extreme performance that supports notebooks and other small-form-factor systems using either AMD or the latest Intel CPU technologies with no hassle at all. And all you’ll ever miss is lag.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| CAS LATENCY | CL9 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| VOLTAGE | 1.35,1.5 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |