32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 2666MHz CL19 Memory Module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
256GB OWC DDR4 RDIMM Memory Upgrade Kit 4x64GB PC23400 2933MHz for Mac Pro 2019 models
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Mushkin DDR4 Dual Channel kit (2x 16GB modules). Rated to run at 3600MHz with timings of CL18 (18-22-22-42) and operating voltage of 1.35V. With built-in RGB lighting, this kit is the ideal companion for gaming computers and for overclockers!
Enhanced Timings
This product has been programmed for timings that offer improved performance when properly installed.
Enhanced Frequency
This product has been programmed to operate at the ideal frequency for your system when properly installed.
Hand-Tested
This product has been tested by hand for quality assurance.
Extreme Performance
Unparalleled speeds to save time and money while transferring content rich data.
Lumina RGB Heatsink
This product is equipped with the Lumina™ RGB Heatsink.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| MEMORY TIMINGS | 18-22-22-42 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | White, with RGB lighting |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | RGB lighting Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |