32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Dominator Platinum RGB Series 3200MHz CL16 DDR4 Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 3200MHz Sniper X PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX 2 DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2 x 16 GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V Black CL18 Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group DELTA RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2 x 8GB) - Black
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
SET THE WORLD ABLAZE WITH A PNY XLR8 DDR4 MEMORY UPGRADE
You take your PC to the extreme for one purpose: to destroy the competition. PNY has your back with its elite DDR4 3200MHz CL20 notebook memory upgrade. PNY’s premium XLR8 modules combine top-tier components and select ICs for aggressive speed, low latency, bullet-proof reliability, and the extreme overclocking capabilities that serious gamers demand. Overclocking is made easier with Intel® XMP compatibility.
PNY’s premium XLR8 memory features our most aggressive speeds, highest bandwidth, lowest latency and power consumption, and most advanced thermal performance for maximum PC stability and responsiveness during memory-intensive gaming and application use. PNY XLR8 DDR4 memory modules are rigorously engineered and tested to ensure peak performance in even the most challenging gaming environments.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL20 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| NUMBER OF PINS | 260 |
| CONFIGURATION | 1 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |