Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM Computer Case Fan - PWM
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
CORSAIR AirGuide Technology
SP RGB ELITE series fans utilize anti-vortex vanes to direct airflow and concentrate cooling, improving cooling whether used as intake, exhaust, or mounted to a liquid cooling radiator or heatsink.
Mesmerizing RGB Lighting
Eight Individually Addressable RGB LEDs line the central fan hub and diffuse outwards through the semi-opaque fan blades for a subtle and elegant glowing effect.
Your Setup at Your Command
With the included* iCUE Lighting Node CORE you can create vivid lighting effects, bringing your system to life with dynamic RGB lighting using our powerful iCUE software.
Low-Noise, High-Performance
With noise levels as low as 6 dBA, the SP RGB ELITE’s translucent fan blades provide ample airflow while still letting your RGB lighting shine through.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1200rpm |
| QUANTITY | 2 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 27dB |
| AIRFLOW | 68.11cfm |
| COLOR | White |
| VOLTAGE | 6-13.2 V |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 140 x 25 x 140 mm |