be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 FLX 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 29.7dBA Computer Case Fan - Black Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
CORSAIR AirGuide Technology
SP RGB Elite series fans utilize anti-vortex vanes to direct airflow and concentrate cooling, improving cooling whether used as intake, exhaust, or mounted to a liquid cooling radiator or heatsink.
Mesmerizing RGB Lighting
Eight Individually Addressable RGB LEDs line the central fan hub and diffuse outwards through the semi-opaque fan blades for a subtle and elegant glowing effect.
Your Setup at Your Command
With the included* iCUE Lighting Node CORE you can create vivid lighting effects, bringing your system to life with dynamic RGB lighting using our powerful iCUE software.
Low-Noise, High-Performance
With noise levels as low as 7 dBA, the SP RGB ELITE’s translucent fan blades provide ample airflow while still letting your RGB lighting shine through.
UNITE YOUR SETUP
The next evolution in CORSAIR iCUE software is here, turning your entire setup into a cohesive, fully immersive ecosystem with intuitive control.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1500rpm |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | 28dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 47.73 cfm |
| COLOR | White |
| VOLTAGE | 6 - 13.2 V |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 25 x 120 mm |