Adesso USB QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus RF Wireless Touck Keyboard QWERTY UK English Black
| IN STOCK |
Kensington RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Steel Series Apex 3 Gaming Whisper-Quiet RGB Keyboard
| IN STOCK |
Logitech K120 USB Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 630UB USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless 2.4GHz RF Mini Trackball Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit RF Wireless QWERTY Keyboard - US English - Black
| IN STOCK |
Logitech G512 Wired Gaming Keyboard - Carbon
| IN STOCK |
Logitech ERGO K860 RF Wireless Bluetooth Keyboard - English Layout - Graphite
| IN STOCK |
Adesso Easy Touch 618 Numeric Universal USB Keypad - Black
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout - White
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard SSKSV207L Black - US Layout
| IN STOCK |
Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
The K845 Mechanical Illuminated is a keyboard that melds precise mechanics with a modern aluminum design. Type comfortably with an adjustable tilt and mechanical key switches of your choice. 5 backlighting options let you customize your experience so you can type for hours — day or night. A durable design features long-life switches, moulded long-lasting characters, and an aluminum top case for modern productivity that lasts. It’s the typing feeling you love — now designed for work.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Aluminum, Black |
| DESIGN STYLE | Straight |
| BACKLIGHT | Backlight color: White Backlight type: LED |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Red |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 435 x 127 x 6.5 mm |
| WEIGHT | 780 g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |