16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790W USB3.1 Flash Drive - up to 100MB/sec - White Retractable USB
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
4GB Apricorn SecureKey 3NX USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Game of Thrones Tyrion USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB FROZEN Elsa USB Drive
| IN STOCK |
32GB Harry Potter Lord Voldemort USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology DataTraveler Max USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 High-Speed |
| FEATURES | High-Speed 2.0, Plug and Play, Bootable, Password protection, partitioning |
| TRANSFER RATES | Read up to 11MB/sec, write up to 9MB/sec |
| ACCESSORIES | USB cable, neck strap, driver CD, warranty card, quick installation guide |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Desktop or notebook computer with USB Port Microsoft Windows® 98 Second Edition Microsoft Windows® 2000 Microsoft Windows® ME Microsoft Windows® XP Mac® OS 9.0 or later Linux® Kernal 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 75mm x 22mm x 10mm |
| WEIGHT | 11g |
| WARRANTY | 2 years |