|
Expected to ship tomorrow Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB SanDisk Cruzer Ultra USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Ron Weasley USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Data Traveler Exodia M USB Type A Flash Drive - Black, Blue
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
1TB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
Swivel-style USB3.0 Flash Drive from Silicon Power. The USB connector is protected when not in use, and there is no cap to accidentally lose. With classic diamond-cut pattern design, this USB drive performs well and looks amazing.
This 32GB drive holds entire music or photo collections, and it is fast enough to sustain incredible fast transfer of even large files such as movies and more.
360-degree swivel with 4 positions. The aluminum clips protects the USB connector when the USB drive is not in use.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | Recuva File Recovery software, free download SP Widget security software |
| TRANSFER RATES | Up to 5Gbps, USB3.0 super-speed |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black / Silver |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP Mac OS 10.3.x or later Linux 2.6.x or later |
| DIMENSIONS | 53.7 x 18.0 x 10.3 mm |
| WEIGHT | 14.8g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |