Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
World-class quiet and solid cooling
be quiet! Shadow Wings 2 140mm offers whisper-quiet operation and reliable cooling at low revolutions per minute. It is especially recommended for use in very silent PC builds.
Shadow Wings 2 fans are the perfect choice for all who appreciate maximum silence for their PC case.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 900 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.7 dB |
| AIRFLOW | Airflow: 85 m³/h Maximum airflow: 49.8 cfm |
| CONNECTOR | Fan connector: 3-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 6 - 12 V |
| DIMENSIONS | Fan dimensions (W x D x H): 140 x 140 x 25 mm |
| WEIGHT | 175 g |