|
Expected to ship within 11 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
MODULARITY FAN
Simply daisy chain the fans together with the slide-in interlocking system to pass the signals through the pin-to-pad contact. Users can choose to go with a single fan or link up to 4 fans in a group, and operate each group with just 2 cables.
BETTER PERFORMANCE
Compared to UNI FAN SL120, AL120 has better performance in air flow(64.5 CFM), noise levels(17 ~ 28.3 dB) and static pressure(2.62 mmH2O).
ENDLESS LIGHTING EFFECT COMBINATIONS
The ARGB LEDs are located at the inner fan blade and the four corner edges of the fan frame.
Users can set both the fan blade lighting effects and the fan frame inner edge lighting effects separately, or go with the built-in combined lighting effects.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1500RPM |
| QUANTITY | Dual Pack |
| NOISE LEVEL | 30 dB |
| AIRFLOW | 70.5 cfm |
| COLOR | White |
| VOLTAGE | DC 6 |
| POWER CONSUMPTION | 5.16 W |
| DIMENSIONS | Fan dimensions (W x D x H): 144 x 142.25 x 25 mm |