| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Transcend USB3.1 Type-C StoreJet 25M3C 2.5-inch External Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
INSTANT, ADD-ON STORAGE
Reliable, high-capacity storage for ultrafast data transfers.
Massive Capacity
With up to 4TB capacity, there's plenty of room for all your important files and precious memories.
Transfer Files Fast
Connect to the SuperSpeed USB 3.0 port and quickly access, save and transfer your files and HD Movies.
Plug-and-Play Simplicity
Works right out of the box with Windows® PC. Just plug into the USB port to instantly add storage.
| CAPACITY | 4TB |
| INTERFACE TYPE | USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) USB connector: Micro-USB B |
| FORM FACTOR | 3.5" |
| DATA TRANSFER RATES | 480,5000 Mbit/s |
| DIMENSIONS | Width: 48 mm Depth: 135 mm Height: 165.8 mm |
| WEIGHT | 950 g |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| SPECIAL FEATURES | Plug and Play LED indicators |
| COLOUR | Black |