| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
32GB SanDisk Ultra USB3.0 Flash Drive Encryption Support Black
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
64GB SanDisk Cruzer Glide USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790W USB3.1 Flash Drive - up to 100MB/sec - White Retractable USB
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto DUAL FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
16GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Stick Apricorn SecureKey 3NX USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
The Integral 360-C Dual USB-C Flash Drive provides ultimate compatibility between smartphones, tablets, PCs and Macs. The Fusion Dual USB-C Flash Drive also offers a handy dual interface; USB Type-A connector for all current USB 3.1, USB 3.0 and 2.0 ports found in millions of devices, alongside the new future-proof USB Type-C connector, for a wide range of modern Android devices and latest Macbooks.
Highlights:
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Device interface: USB Type-A / USB Type-C |
| FEATURES | Swivel-design Metal casing |
| TRANSFER RATES | Read speed: 90 MB/s Write speed: 20 MB/s |
| COLOUR | Silver |
| MATERIAL | Metal |
| TEMPERATURE RANGE | 0 - 70 °C |
| DIMENSIONS | 12.2 x 7.2 x 37 mm |
| WEIGHT | 8g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |