32GB G.Skill 3200MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL22) 1.20V PC4-25600 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 SO-DIMM CL17 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR4 SO-DIMM PC4-21300 2666MHz Single Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws 3200MHz DDR4 SO-DIMM CL22 Laptop Memory Module 1.20V
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Impact 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Module (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws DDR4 Series
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 CL17 SO-DIMM Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
Patriot's Signature Line memory delivers the quality, reliability and performance expected for today's mainstream computer needs. This DRAM is built for better overall system responsiveness when using demanding application. Built using the highest quality components and hand tested, Patriot ensures every module meets and exceeds industry standards to offer you a hassle-free plug-and-play memory upgrade.
With free customer service and a lifetime warranty, Patriot's Signature Line DDR4 memory modules are the perfect option for any PC system build or upgrade for faster performance.
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz |
| CAS LATENCY | CL17 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single |
| FORM FACTOR | 260-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 4GB |
| PACKAGING | Retail packaging |