48GB Corsair Vengeance DDR5 RGB 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 24GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Flare X5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) AMD EXPO Matte Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 NEO 6000MHz CL32 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Crucial DDR5 4800MHz PC5-38400 CL40 Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance Platinum RGB DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM 5600MHz CL46 DDR5 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Silver
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta DDR5 6000MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB) - White
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6400MHz CL32 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Team Group DDR5 7200MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
WELCOME TO CUTTING EDGE PERFORMANCE
Push the limits of your system like never-before with DDR5 memory, unlocking even faster frequencies, greater capacities, and better performance.
DO IT ALL, AND DO IT FASTER
In the many-core era, the unprecedented processing speed of DDR5 ensures your high-end CPU gets data quickly with ease. Whether you are gaming, creating content, opening 100 tabs, or multi-tasking, your PC can power through complex tasks faster than ever before.
ONBOARD VOLTAGE REGULATION
You have the power and the control. Built-in voltage regulation with iCUE software control makes for easier, finely-tuned output that provides more stable overclocking than ever.
CUSTOM INTEL® XMP 3.0 PROFILES
Ditch the tedious process of manually adjusting your performance settings each time when you save your own XMP profiles through iCUE.
Easily customize and tailor your setting profiles by app or task for greater efficiency.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 6000MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 36 |
| VOLTAGE | 1.25 V |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 16 GB |
| INTEL XMP | 3.0 |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |