|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1.02 TB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | mSATA |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 550 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 520 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC |
| CONTROLLER | SMI SM2259 |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| MTBF | 1000000 h |
| SPECIAL FEATURES | 256-bit AES-XTS |
| DIMENSIONS | 50.8 mm |
| WEIGHT | 7 g |