AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8500G 3.5 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-10400 2.9GHz 6 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 AM4 3.5GHz 32MB Desktop Processor (Tray Version)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 6 Core L3 Desktop Processor, OEM/Tray Version
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105 3.7GHz 4 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1200 (Socket H5) |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.1GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.8 GHz |
| CORE NAME | Comet Lake |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| CACHE | 12 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 14 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 16 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |