|
Expected to ship within 10 days of order Free shipping within Ireland! |
Seal Shield Keyboard Silver Storm Washable Black - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Meditech Magic Medical Grade USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Dell Wired Keyboard KB216 - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Business USB QWERTZ Keyboard - Swiss Layout - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm QWERTY Keyboard Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Desktop Keyboard and Mouse Combo MK120 - Spanish Layout
| IN STOCK |
Adesso Mini USB with Optical Trackball Keyboard - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K780 Multi-device Wireless Bluetooth Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit RF Wireless QWERTY Keyboard - US English - Black
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB QWERTZ Keyboard - Dutch Layout
| IN STOCK |
Type more naturally with ERGO K860— – an advanced ergonomic keyboard that promotes a more relaxed typing posture— – reducing wrist bending by 25% and offering 54% more wrist support.
The curved, split keyframe reduces muscle strain on your wrists and forearms. And the pillowed wrist rest offers comfort and the optimal ergonomic position. The adjustable palm lift feature keeps your wrists in a natural posture, whether you're seated or standing.
You’ll confidently type on Perfect Stroke keys—crafted for precision and fluidity. And an integrated numpad, multi-device capabilities, and two-year battery life ensure that you won’t compromise performance for ergonomics.
| CONNECTION | RF Wireless + Bluetooth |
| LOCALIZATION | German |
| COLOR | Graphite |
| DESIGN STYLE | Universal |
| PALM REST | Yes |
| BACKLIGHT | No |
| BATTERY | AAA |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 7, Windows 8.1 |
| DIMENSIONS | 456 x 233 x 48 mm |
| WEIGHT | 1.16 kg |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |
| WIRELESS RANGE | 10 m |