32GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz RipjawsZ Series (10-11-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-8500 1066MHz Ripjaw Series CL7 (7-7-7-18) Dual Channel kit (2x4GB)
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 Ripjaw Series (9-9-9-24) Single desktop memory module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (10-10-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x4GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9-24) Dual Channel kit Red
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz RipjawsX Series (11-13-13-31) Dual Channel Kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop memory module
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 RipjawsX Series (9-9-9-24) Single module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1066MHz PC3-8500 CL7 Quad Channel Memory Kit (4x 4GB)
| IN STOCK |
We manufacture and distribute high quality memory modules, memory cards products and consumer electronics with components directly supplied by Samsung, Hynix, Micron, Infineon, Qimonda, Elpida, PSC, Mosel and Nanya. We have two manufacturing plants in Taiwan that are dedicated and specialized in manufacturing of all different type of DRAM modules, memory cards, USB Disk and other related products which incorporate fashionable designs with excellent quality.
| CAPACITY | 4 GB |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single |
| CAS LATENCY | 11 |
| MEMORY TIMINGS | 11 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| TECHNOLOGY | 204-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 4 GB |