|
Expected to ship within 11 days of order Free shipping within Ireland! |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-GE-S Compatible SFP Module - 1000BASE-SX - 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC- DDM Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
StarTech Brocade Compatible SFP + Module 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J9150D Compatible SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-SR - 10GbE Multi Mode Fiber Optic Transceiver - 10GE Gigabit Ethernet SFP+ - LC- DDM HPE FlexFabric, 6120XG, 6120G
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 300 m |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 20 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| BRAND COMPATIBILITY | MSA Compliant |
| CERTIFICATION | CE, FCC, REACH |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |