|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J9150D Compatible SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-SR - 10GbE Multi Mode Fiber Optic Transceiver - 10GE Gigabit Ethernet SFP+ - LC- DDM HPE FlexFabric, 6120XG, 6120G
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Brocade Compatible SFP + Module 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-TE Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module - 1000BASE-T Copper Industrial Gigabit Ethernet - Cisco Firepower, IE 2000, C9500, C2960 (Extended Temp)
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 20 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Y |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3ae |